19.- 20. augustil 2012 toimub Rakveres rida sündmusi, mis on korraldatud õiglase kaubanduse klubi poolt koostöös Kolmainu koguduse, Rakvere kultuurikeskuse ning Art Cafe`ga. 20. augustil avatud kirikukohvik müüb sel puhul ainult õiglase kaubanduse märki knadvaid kohvi, teed ja matet. Samuti on kohvikust ostetav toit valmistatud õiglase kaubanduse suhkrut, kakaod ning riisi kasutades.
Õiglase kaubanduse klubi eestvedaja Jaanus Välja selgitab õiglase kaubanduse põhimõtteid järgmiselt:
The dark side of chocolate, Taani 2010, pikkus 43 min. eestikeelsete subtiitritega.
Aastal 2001 allkirjastasid maailma suuremad šokolaaditootjad, nende seas Nestlé, Barry Callebaut ja Mars, nn kakaoprotokolli, lubades teha 2008. aastaks kõik mis võimalik lastetöö kaotamiseks kakaosektoris. Ent jutud inimkaubandusest ja laste orjatööst kakaoistandustes on visad vaibuma. Taani uuriv ajakirjanik Miki Mistrati asub varjatud kaameraga teele Aafrikasse, et valede ja salgamise võrgus välja selgitada, miks on šokolaad osale lastest nii kibe.
20. august, esmaspäev
Kolmainu kiriku pargis
11:00 Välijumalateenistus ja koguduse noorteansambli
12:00 kirbuturg, vaba lava, mahetoodangu laat, tegevused keskkonnatelgis
13:00 keskkonnatelgi loeng ruumilisest planeerimisest, Katri Ruut
15:00 esineb Kadri Voorand & band 1x:00 Kadri voorand & band
Teatriterrassil
20:00 Ansambel Kõrsikud: Bonzo ehk Andrus Albrecht, Orelipoiss ehk Jaan Pehk ja Päss ehk Alari Piispea
Art Cafe hoovis
22.00 Õiglase kaubanduse klubi filmiõhtu - Must kuld
Black Gold, USA 2006, pikkus 82 min. eestikeelsete subtiitritega.
Film räägib kohvist ja sellest, miks kohvikasvatajani jõuab lõpptarbija makstud hinnast vaid tühine osa. Samas kui rahvusvahelised kohvikorporatsioonid domineerivad kaubandusharu, mille maht ulatub igal aastal 80 miljardi dollarini, tehes kohvist nafta järel maailma väärtuslikeima kaubaartikli. Kõige selgemini on see paradoks hoomatav kohvi sünnimaal Etioopias. Tadesse Meskela on ettevõtja, kes püüab päästa 74 000 kohalikku kohvikasvatajat laostumisest. Kuigi nende saak kuulub maailma parimate sekka, on Tadessel maailmas ringi käies väga raske leida kvaliteetsetele kohviubadele ostjat, kes maksaks nende eest ka väärilise hinna. Otsingute käigus avaldub rahvusvaheliste kohvigigantide hirmuäratav mõju kogu maailmaturule ning ilmneb, kuivõrd raske on tootjatel jõuda otse lõpptarbijani ja pääseda seejuures mööda arvukatest ahnetest vahendajatest. Õiglane kohvikaubandus võiks tegelikult olla esimeseks tõukeks, mis päästaks mitmed kohvikasvatusmaad vaesusest ning annaks Etioopia-sugusele arengumaale võimaluse omal jõul areneda.