Viimased kaks aastat oleme omajagu palju õppetunde saanud. Mõned on olnud head, nagu näiteks, et sülearvuti küljes olevat kaamerasilma polegi tegelikult tarvis karta või et kui kaks korda aastas soojale maale lennata ei saa, jääb ka ellu. Mõni õppetund on olnud selline, et poleks seda parema meelega endale soovinud. Näiteks kuidas on läbi meditsiinilise maski laulda või mismoodi Zoom´i keskkonnas sünnipäeva pidada.
Üks veider asi, mida oleme saanud õppida, aga mida kõik ehk pole tähelegi pannud, on kreeka keel. Vähemalt tähestiku ulatuses. Nimelt on koroonaviiruse igat uut tüve hakatud nimetama ühe kreeka tähestiku tähe järgi. Kui koolipõlvest ehk on meeles alfa ja beeta ja gamma, siis oleme nüüd õppinud juurde veel vähemalt delta ja lambda ning kindlasti viimasel ajal palju kõneldud omikroni. See viimane nimi tuleb siis kreeka väikesest „o“ tähest. See ei ole kaugeltki veel tähestiku lõpp. Viimaseks täheks on hoopis suur „o“ ehk oomega ja selleni on veel 9 tähte minna.
Sellisel moel tähtede õppimine on üsna hirmutav ja küllap loobuksime sellest nii pea kui võimalik. Piisab meile sellest alfabeedist küll, peaasi, et jääksid tulemata need „piid“ ja „rood“ ja kõik need muud tähed, mis uusi viiruse tüvesid tähistavad.
Loe edasi ajalehest Kuulutaja.