Suur on kurja vaimu võimus, meie vastu sõdib ta. Sina, Jeesus, oled ainus, kes võib teda väärata. Usaldus Jeesusesse teeb meie vaimu tugevaks, aitab meid igapäevaselt seista vastu ilmas olevale kurjusele.
Prohvet Jeremija, kes elas 7. sajandil enne Kristuse ajaarvamist, kuulutab vürstidele ja rahvale, et kui nad pöörduvad kurjalt teelt, siis Is-sand andestab neile. Issand ütles: “…. ja ma võin kahetseda, et olen kavat-senud teha neile kurja nende kurjade tegude pärast.” (Jr 26:2) Issand an-nab prohveti kaudu rahvale teada, et kurjuse jõududest saavad nad jagu ainult tema abil. Jeesus Kristus ilmutas läbi apostel Johannes kaudu Lao-dikeia kogudusele, et nende rahulolu oma leiguse ja näilise rikkusega on ekslik. Ta soovitab neile: “siis ma annan sulle nõu osta minu käest tules proovitud kulda, et sa saaksid rikkaks.” (Ilm 3:18) Jeesus tegi juutide silme all suuri tunnustähti, kuid nad ei uskunud temasse. Prohvet Jesaja, kes nägi 8. sajandit ette Jeeuse Kristuse tulemist ja rääkis temast, oli seda ette ennustanud. Inimesed ei uskunud Jeesusesse, sest kartsid, et neid võidakse kogudusest välja heita. See oli nende elu alus.
Läbi aastasadade on inimesed otsinud abi kuidas saada jagu igapäeva hirmudest. On neid, kes on leidnud Tema ja saanud aru, et Tema nõu on tulest läbi käinud kullaproovi kattega. Hirm saada mitte mõiste-tuks oma lähedaste, töökaaslaste, tuttavate poolt võib panna meid tegema tegusid, mis võivad näida teiste silmis õigetena. Me oleme teinud tegusid teiste soovide kohaselt. Olles käinud mõnda aega sellel teel, saame ühel hetkel aru, et see tee ei vasta me südamesoovidele. Me vaim on tühi. An-des ennast Jumala kätesse, usaldades tema valitu õigsust, leiame iseene-sest tegevused, mis valmistavad meile hingerahu ja samas teevad head-meelt teistele. Mida rohkem on meis headust, seda vähem on kohta kurju-sele.
Olin sellel nädalal reformatsiooni 500. aastapäevaks pühendatud koolitusel: “Inimesed pole müügiks.” Arutelu aluseks olid erinevate maa-ilmajagude kristlaste artiklid võimu ja vaimu vahekorrast riigis, inimeste väljarändeid põhjustavatest olukordadest riikides. Arutati kuidas kristliku evangeeliumi alusel need küsimused puudutavad meid. Me oleme kõik ju-malanäolised. Kuidas peaksime suhtuma majanduspõgenikesse või usu pärast oma kodumaalt lahkunutesse. Kas peaksime laiemalt nägema oma misjonit? Leidsime, et mõistev suhtumine teiste probleemidesse ja iga väiksemgi heategu aitab kaasa kurjuse vähenemisele.
Aamen.